معرفی دفتر
1397/6/20 سه‌شنبه
ساختار دفتر
ساختار دفتر آموزش های آزاد و چند رسانه ای دانشگاه پیام نور

.

به نام خدا
 
          حمد و سپاس به درگاه الهی عرضه می­داریم و پیشانی خضوع بر آستانش فرود می­آوریم که توفیق وجود و زمینه رشد و تعالی را نصیبمان نمود  
        دانشگاه پیام نور به منظور گسترش آموزش عالی در کشور و توسعۀ برنامه­های آموزشی در قالب نظام های آموزش باز (نیمه حضوری و از راه دور) و تحقق شعار“ آموزش عالی برای همه، همه جا و همه وقت ”، بر اساس اساسنامه مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1367 تأسیس شد.
            دانشگاه پیام نور نیز به منظور بهره­گیری از فناوری­های نوین ارتباطاتی و ابزارهای الکترونیکی، از سال 1369 با تاسیس مدیریت رسانه­ها، تولید رسانه­های دیداری، شنیداری و چندرسانه‌ای را با همکاری اعضای هیئت علمی آغاز نمود. در سال 1385، با   همکاری شبکه آموزش سیما، در زمینه تهیه و پخش 200 عنوان درسی، آموزش تلویزیونی را در کشور تجربه کرد. در همین سال با تاسیس دفتردانشستان وآموزش چند رسانه­ای، وظایف جدیدی از جمله تبدیل و آماده‌سازی دروس دانشگاهی به محتوای الکترونیکی تحت وب و ارائه دوره های آموزش الکترونیکی به این دفتر محول شد.
 
       در این راستا، و با توجه به ساختار جدید دانشگاه که در سال 1388 به تصویب هیات امنای دانشگاه و امضای وزیر محترم علوم تحقیقات و فناوری رسید، این مجموعه با عنوان ”دفتر آموزش های آزاد و چندرسانه ای ” در زیر مجموعه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تعریف شد.
         از مهرماه سال 1389 دفتر آموزش آزاد و چند رسانه­ای براساس تغییرات بوجود آمده در ساختار دانشگاه رسماً شروع به کار نمود و با توجه به مهمترین مأموریت محوله و مجوز اخذ شده از دفتر گسترش آموزش عالی پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد الکترونیکی از طریق کنکور سراسری در دستور کار دانشگاه قرار گرفت.
           بر اساس مصوبه 852 نشست هیات رییسه محترم دانشگاه، کمیته راهبردی آموزش الکترونیکی دانشگاه به منظور سیاست­گذاری و برنامه­ریزی این پروژه تشکیل و به منظور تسهیل و روانسازی فرآیند اجرای آن با ترکیب اعضای تعیین شده در مصوبه مورد اشاره و با حضور ریاست عالی دانشگاه یا نماینده ایشان به همراه معاونت­ها و مدیریت­های ذیربط در حوزه آموزش الکترونیکی و به دبیری مدیر کل دفتر آموزش آزاد و چندرسانه ای تشکیل می شود.
          در حال حاضر (1397) این دفتر با سه گروه :
1.                       گروه آموزش الکترونیکی و چند رسانه ای
2.                       گروه آموزش های آزاد و کوتاه مدت
3.                       گروه فناوری های نوین در آموزش الکترونیکی
         در حال انجام ماموریت ها و وظایف محوله می باشد گزارش اجمالی وضعیت موجود و فعالیت هر گروه در زیر صفحه مربوطه درج شده است. 
امتیاز دهی